שוק ההון - Stock Market

שוק ההון הוא העולם החדש של ההשקעות. למעשה ניתן לומר כי זאת הדרך המועדפת על רבים להשקיע את כספם, הן מבחינת הנזילות והן מבחינת התשואות המדהימות שאפשר להשיג עם אסטרטגיה נכונה. אם רציתם ללמוד אודות כלל אפשרויות ההשקעה המגוונות שקיימות, אז הגעתם למקום הנכון.

השקעות לטווח ארוך

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

מסחר יומי

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

חדשות

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

שוק ההון

שוק ההון הוא ההזדמנות הטובה ביותר עבורנו להגדיל את ההון שלנו כמשקיעים מתחילים. המציאות היא שכלל סוגי המשקיעים משתמשים בו – מהאדם הפשוט ועד לחברות ענק כמו apple.

 

שוק ההון למתחילים – חובה על כל אחד להכיר

מעבר לשימוש בבורסה כדי להגדיל את ההון שלנו ולהרוויח ישנם עוד מקורות רבים הקשורים אליה שהם חלק חשוב בחיינו. קרנות הפנסיה, ההשתלמות, קופות הגמל וכל מיני אפיקים כאלו ואחרים.
כמו כן, גם החברות שרבים מאיתנו עובדים בהן הן נסחרות בבורסה (כלומר ניתן להשקיע ולקנות בהן מניות). כעת אחרי שאנחנו יודעים שכמעט הכל מתחבר לשוק המניות, איך אפשר שלא לקחת חלק?
באתר שלנו תוכלו למצוא מאמרים אודות כל סוגי ההשקעות בשוק ההון, ובעיקר כאלו לטווח הארוך.

 

ישנן שתי גישות עיקריות להתעסקות שלנו עם שוק ההון

כמובן שאפשר לעשות זאת גם באופן אקטיבי. ישנן שתי גישות עיקריות להשקעה במניות שעלינו להכיר: השקעות לטווח ארוך , ומסחר.
הראשון מטרתו הוא לשגר ולשכוח מהכסף שלנו למספר שנים, והשני דורש מעקב יום יומי ומסוכן יותר. מסחר בשוק ההון יכול להיות יומי, תוך יומי, או אפילו להתפרס על כמה שבועות.
באופן כללי, לדעתנו עדיף להתמקד יותר בהשקעות לטווח ארוך, בעיקר כמשקיעים מתחילים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהשוק הכללי נוטה לעלות לאורך זמן.

מדוע הבורסה עולה לאורך זמן?

שאנו מתכוונים עלייה לאורך זמן אנו מדברים על טווח מינימום של 7-10 שנים. השקעה בטווח זמן זה זה מלמדת כי השוק נוטה להחזיר בו כמעט כל הפסד. שימו לב כעת מדובר על מדדים. מניות לעומת זאת הן סיפור אחר, משום שמחירה של מניה תלוי באותה החברה, תפקודה, רווחיה לאורך זמן וצמיחתה.
כעת השאלה המתבקשת היא מדוע המדדים עולים לאורך זמן. ראשית נגדיר כי מדד כולל מניות רבות (לעיתים מאות או אלפים). מסיבה זאת, מדדים לעיתים רבות נוטים לשקף את מצב הכלכלה של מדינה שלמה (למשל מדד s&p500).
באופן כללי הברירה הטבעית של כל סוג של כלכלה הוא לצמוח כל הזמן. מה שגורם לך הוא שילוב של כסף שמוזרם כל עת לשוק ע״י הציבור, חברות הביטוח והפנסיה, משקיעים פרטיים, חברות ענק וכו׳.
לפיכך עד היום לאורך ההסטוריה השוק עולה לאורך זמן.

 

לא הכל ורוד – תמיד תהיו מוכנים למשבר.

אם תבחנו קצת אחורה את השוק תגלו כי ב30 שנה האחרונות, בערך פעם בעשור היה משבר כלכלי עמוק.
משברים מסוג זה גורמים לירידות גדולות במחירי המניות עד כדי עשרות אחוזים. בשל כך, עלינו תמיד להיות מודעים לסיכון של השקעה במניות. למרות זאת, עד היום תוך מספר שנים רוב המשברים תוקנו כלפי מעלה כך שהמחירים הוחזרו. נוסף על כך, לא רק שהמחירים הוחזרו לרמתם הקודמת, המניות המשיכו לעלות ולגרוף רווחים, כך שהמסקנה המתבקשת היא שלא למכור במקרים כאלו.

 

לקריאת חדשות בשוק ההון באתר כלכליסט היכנסו לכאן.

לקריאת מאמרים בנושא שוק ההון..

איך להשקיע כסף בבורסה בארהב
איך להשקיע כסף בבורסה בארהב
קרן נאמנות
קרן נאמנות או קרן מחקה ?
השקעות קטנות למתחילים
השקעות קטנות למתחילים

לקריאת חדשות בשוק ההון באתר כלכליסט היכנסו לכאן.

דילוג לתוכן