הלוואות חברתיות

הלוואות חברתיות

הלוואות חברתיות הן אחד הסוגים המבוקשים ביותר של השקעות אלטרנטיביות. תארו לעצמכם שיכולתם להלוות כסף לבעל עסק כך שתקבלו בכל חודש חלק מהקרן + את הריבית שמגיעה לכם אחת לתקופה על ההלוואה, ממש כשם שהייתם בנק. ובכן הדבר הזה קיים וכעת נכיר אותו כמו שצריך.

אז מהן הלוואות חברתיות ?

הלוואות חברתיות (peer to peer) נועדו פשוט לקשר בין אנשים שברצונם לקבל סכום כסף מסוים כהלוואה, לבין אנשים שיש ברשותם סכומי כסף להשקעה ורוצים להלוות אותו לבעלי עסקים או אנשים פרטיים. ישנן מגוון של חברות למתן ההלוואות לרוב הן ינהלו את כל האופרציה דרך האתר גם מצד הלווה וגם מצד המלווה. חשוב לציין כי הלוואות אלו זמינות עבור אנשים פרטיים, בעלי עסק, ובעלי חברות. יתרון לזכות השקעה זאת הוא גם שמס רווח ההון שיקחו מאיתנו יהיה 15 אחוז מהריבית בלבד. כמו שהבנתם, אתם למעשה הופכים להיות הבנק עבור אנשים המבקשים הלוואה כספית

איפה נמצא הכסף שלנו במצב כזה?

הפלטפורמה של הלוואות חברתיות שבה בחרנו להשתמש מחוייבת לשים את הכסף שלנו בחשבון נאמנות מטעמה וחשבון זה יהיה בבנק מסויים. כמו כן, פעמים רבות החברות האלו יבחרו גם למנות נאמן שאינו מטעמם על מנת להגביר את תחושת האמינות בקרב המשקיעים.

חשוב שיהיה לנו את האמון בחברה שבה בחרנו להשקיע משום שעל פי החוק אסור לנו לדעת מי הלווים שמקבלים את הכסף שלנו.

האם פלטפורמות ההלוואות החברתיות יעזרו לנו במקרה של אי תשלום ?

בעקרון כן, החברות האלו צריכות לתמוך בנו ולנהל את ההליך המשפטי מול הלווה שלא שילם את הכסף. בנוסף לכך, ישנו פיקדון כספי מטעם החברות הללו שנקבל את הקרן שלנו ממנו במקרה של אי תשלום או עיכוב בתשלום.

חשוב לדעת כי התנאים והתקנון עשויים להשתנות בכל חברה ולכן יש לבדוק בקפדנות ולרדת לפרטים הקטנים לפני שמשקיעים בה.

בסופו של יום עלינו לזכור כי האינטרס שלהן הוא שהכל יפעל כהלכה משום שכל הרווח של הפלטפורמות האלו הוא מעמלות שהן נוטלות מהלווים ומהמלווים.

לקריאה באתרים נוספים על הפלטפורמה היכנסו לכאן.

למידע כללי אודות השקעות אלטרנטיביות היכנסו לכאן.

דילוג לתוכן