השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות

 

השקעות אלטרנטיביות מרכיבות כיום כמעט כל תיק השקעות שמכבד את עצמו. תראו, זה לא סוד ששוק ההון קורס אחת לעשור (או אפילו לפני), או שהאדם ששוכר מאיתנו את הדירה החליט לעשות לנו צרות. קחו לדוגמא את משבר הקורונה שהחל לפני כשנה וחצי וגרם להפסדים גדולים בתחומי השקעות שונים. מכאן אנו מבינים שלא חסרות סיבות להפסדים כספיים בכל סוג של השקעה. לשם כך אנחנו נותנים מקום גם להשקעות אלטרנטיביות.

מהן השקעות אלטרנטיביות ואיך הן עוזרות לנו?

קיימים סוגי השקעות אלטרנטיביות רבים שבהם נוכל להשקיע את כספינו. למעשה המושג ״השקעה אלטרנטיבית״ יכול להתכוון לכל סוג של השקעה שאינה מסורתית. הסוגים המובילים והמוכרים של השקעות אלו הם: קרנות השקעה פרטיות, קרנות נדל״ן יזמי, אומנות, קרנות חוב, קרנות גידור, הלוואות חברתיות (P2P) ועוד. אם כן ההשקעות החלופיות נועדו לתת לנו את האפשרות לפזר את הכסף שלנו בעוד אפיקים שונים שאינם שוק ההון/נדל״ן כך שנוכל לאזן את תיק ההשקעות שלנו כאשר אפיקי ההשקעה הגדולים והמוכרים נמצאים במשבר.

האם הן בטוחות יותר משאר ההשקעות?

מי שכבר הספיק להכיר אותנו יודע מה המשפט עליו אנחנו חוזרים בכל הזדמנות ובכל סוג של השקעה.
״בכל מצב שבו קיים סיכוי, כך קיים גם סיכון״. משמעות הדבר היא שאכן כמו בכל אפיק השקעה אחר גם באפיק זה יש סיכון שצריך להיות מודעים אליו. לדוגמא, אם בחרנו להשקיע בהלוואות חברתיות עלינו לזכור כי הגורם שלווה מאיתנו את הכסף הוא אדם או בעל עסק שככל הנראה במצב כספי שאינו מזהיר. כמו כן כנראה אותו גורם פנה לפלטפורמה הזאת משום שלא יכל לקבל הלוואה דרך הבנק. דבר הנוסף הוא שבגלל שהתחום הזה הוא כה רחב אז גם כאן יש לא מעט מקום למעשי נוכלות ואנשים שרק ינסו לגזול את כספיכם. לכן, כמו בכל השקעה אחרת תמיד תוודאו, תבדקו, תחקרו לעומק ואל תתביישו לשאול שאלות לפני שאתם משקיעים. 

ובכן ניתן לראות כי קיים כאן סיכוי לתשואה יפה שאינה תלויה בשווקים הפיננסיים, פוליטיקה וכדומה. אך חשוב מאוד לזכור כי הפיזור אותו אנו רוצים להשיג הוא עדיין בעל סיכון משל עצמו, ולכן גם באפיק זה ננהג בזהירות ולא נסכן כסף שאין באפשרותנו להעמיד בסיכון.

 

 

היכנסו למאמרים הבאים  והכירו את כל אחד מתחומי ההשקעות האלטרנטיביות החמים..

הלוואות חברתיות
מהן הלוואות חברתיות ?

לקריאה נוספת באתרים נוספים אודות סוגי השקעות אלטרנטיביות היכנסו לכאן.

דילוג לתוכן