מטבעות קריפטו - cryptocurrencies

כל המידע העדכני, הבלעדי, והחם ביותר על מטבעות קריפטו.

השקעות ומסחר

כיצד להתחיל להשקיע במטבעות דיגיטליים ולסחור בהם

NFT

מהי פלטפורמת הNFT שכולם מדברים עליה

כריית מטבעות

כיצד לכרות מטבעות בעצמנו ולהרוויח תשואות שאינן קיימות באף מקום אחר

מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הפכו בשנה האחרונה לשיחת היום אצל רבים. המטבע הראשון שנוצר – הביטקוין זהו אם כל המטבעות. הביטקוין נוצר בשנת 2009 על ידי אדם ששמו סאטושי נאקומוטו שזהותו האמיתית אינה ידועה עד היום. הדבר שיצר הד כה גדול בכל העולם הוא עליית הערך של הביטקוין .המטבע התחיל ממחיר של סנטים בודדים וכיום שווה למעלה מ50 אלף דולר למטבע אחד. תוך כדי שהביטקוין תפס תאוצה במשך השנים הלכו התפתחו מטבעות דיגיטליים רבים נוספים שכיום מהווים חלק ניכר מהשוק. ראשית נבין בקצרה מהן המטבעות האלו שמשגעים את העולם, ואז נצלול לעומק הדברים.

מטבעות קריפטו – מה זה ואיך הכל עובד ?

מטבעות קריפטו הם מטבעות מבוזרים. משמעות הדבר היא שהם אינם תלויים באף גורם כלשהו. זאת בשונה מהבנקים בהם הכסף של כמעט כולנו נמצא כעת. הדבר מעודד אם כן כלכלה חופשית בה אנו אחראים על הכסף שלנו ויכולים לעשות איתו כרצוננו. הקריפטו מבוסס על מערכת הבלוקצ׳יין שהיא לב ליבו של העולם הזה. מדובר בשרשרת ״בלוקים״ שכוללת את כל העסקאות (טרנזקציות) שהיו עבור אותו מטבע. הטרנזקציות האלו מופיעות בבלוקצ׳יין בזכות הכורים (miners).

מי אלו אותם כורים של מטבעות קריפטוגרפיים ומה תפקידם ?

בשונה מהמטבעות הרגילים (פיאט) שאנו מכירים, מטבעות קריפטו כורים וכך הם נוצרים. כן, בדיוק מלשון כרייה כמו אצל הזהב. בתחום הקריפטו בוודאי שהכרייה היא אינה פיזית, אך התהליך של יצירת המטבעות הוא מאוד דומה מבחינה רעיונית. מידע נוסף על תהליך כריית מטבעות קריפטו נמצא במאמר מפורט. היכנסו וקראו מהי הכרייה וכיצד עושים אותה בעצמנו.

מה חשוב לדעת על מטבעות דיגיטליים לפני שמתחילים ?

נדגיש כי על כל אדם שרוצה להיכנס לתחום הקריפטו לדעת כי מדובר בעסק מאוד מסוכן. כשאנחנו מדברים על מסוכן, אנו מתכוונים לכך שיכול לכרות מצב בו המטבעות יתרסקו באופן קשה ואפילו לחלוטין. תחום המטבעות הדיגיטליים הוא תנודתי הרבה יותר משאר ההשקעות המסורתיים כמו שוק ההון, נדל״ן וכו׳. לכן, צריך לדעת כיצד להתנהל באופן מדויק, נכון, ולא לסכן יותר ממה שאנחנו יכולים. לא נוכל להמליץ לכם כמה ואיפה להשקיע אך לדעתנו לשים מעל ל10 אחוזים מתיק ההשקעות על קריפטו יהיה סיכון מיותר. למרות הסכנה בתחום (שעליה יש לדבר) אנו סמוכים ובטוחים כי תחום הקריפטו ימשיך להתפתח ולכן כן כדאי ללמוד עליו ולהשקיע בו.

* חשוב להדגיש כי אין באמור המלצה לפעולה כלשהי, וכל המידע המובא הינו בגדר דעה אישית בלבד ונועד למידע אודות דרכי השקעה שונות.

לקריאת מאמרים אודות מטבעות דיגיטליים..

כריית מטבעות
כריית מטבעות - איך עושים את זה ?

לרשימת המטבעות המלאה כולל גרפים, מחירים בזמן אמת ועוד היכנסו לכאן.

דילוג לתוכן